اکانت MCC گوگل ادز چیست؟

اکانت MCC گوگل ادز

اکانت MCC گوگل ادز که در گذشته به نام My Client Center شناخته می شد و بعد ها به Google Ads Account Manager تغییر نام یافت، در واقع یک ابزار قدرتمند و یا یک اکانت مادر برای مدیریت سایر اکانت های گوگل ادز است.

با استفاده از اکانت MCC گوگل ادز امکان مدیریت همزمان چندین حساب مختلف از طریق یک داشبورد واحد برای شما ایجاد می شود. استفاده از اکانت منیجر تبلیغات گوگل با قابلیت گزارش دهی، کنترل دسترسی و همچنین  صورت حساب تلفیقی می تواند تا حد بسیار زیادی از اتلاف وقت شما جلوگیری کند.

مزایای اکانت MCC گوگل ادز

شما می توانید اکانت های گوگل ادز مختلفی که دارید را در یک اکانت جامع و به صورت یکجا جمع آوری کنید و تنها با ورود به یک حساب کاربری (MCC) همه آن ها را همزمان مدیریت کنید.

 • مدیریت راحت کمپین های مختلف در اکانت MCC

با استفاده از اکانت MCC تبلیغات گوگل می توانید به راحتی بین کمپین ها جابجا شده و آپدیت های لازم را در سطح کمپین های خود از جمله پاز و یا فعال کردن کمپین ها، افزایش و یا کاهش بودجه روزانه و مواردی از این دست را انجام دهید.

 • ارسال دسترسی و یا محدود کردن دسترسی

می توانید به راحتی دسترسی را با سایر مدیران به اشتراک بگذارید، دسترسی جدید اعطا کنید و یا سطح دسترسی را در صورت تغییر نقش فردی کنترل و یا محدود کنید.

 • نظارت بر عملکرد

به راحتی می توانید عملکرد هر کمپین و اکانت را به صورت جداگانه مقایسه کنید و نرخ تبدیل ها را در هر اکانت دنبال کنید. به ‌علاوه، می توانید گزارش ‌های مربوط به هر پارامتری که می خواهید را به صورت مجزا بررسی کنید.

 • مشاهده اطلاعات دلخواه از طریق اضافه کردن ستون های مورد نظر

در MCC  مورد نظر در سطح کمپین، می توانید از قسمت Columns ستون های مختلفی را نظیر Optimization score یا Invalid Clicks به داشبورد MCC اضافه کنید. بررسی این اطلاعات می تواند به شما در تحلیل هرچه دقیق تر کمپین مورد نظر کمک کند.google-ads-campaigns-in-MCC

 • نوتیفیکینشن های اعلام شده در خصوص هر اکانت

در اکانت MCC همواره نوتیفیکیشن هایی با اطلاعات مفید اعلام می شود که می تواند به شما در آگاهی هرچه سریع تر از وضعیت اکانت ها کمک شایانی کند. اطلاعات این اعلام ها می تواند در خصوص اکانت هایی باشد که شارژ آن ها رو به اتمام است، اکانت هایی که کمپین های آن غیر فعال شده و یا اکانت هایی که ساسپند شده اند.google-ads-mcc-account-notifications

نحوه ساخت اکانت MCC تبلیغات گوگل

ساخت اکانت MCC بسیار مشابه ساخت اکانت های معمولی گوگل ادز بوده و کاره دشواری نیست.

 1. در ابتدا وارد صفحه Google Ads manager account شوید.
 2. بر روی گزینه Create a manager account کلیک کنید.نحوه ساخت اکانت MCC تبلیغات گوگل
 1. اطلاعات حساب جدید، از جمله نام حساب، کشور، منطقه زمانی و واحد پول را وارد کنید.

اختیاری:

برای دعوت از سایر کاربران به حساب خود و ارسال دسترسی می توانید بر روی قسمت Invite user کلیک کنید. (انجام این مرحله الزامی نیست.)

سپس روی منوی کشویی کلیک کنید و سطح دسترسی اکانت گوگل ادز مورد نظر را برای کاربران دلخواه انتخاب کنید.

 1. در نهایت بر روی گزینه Save and continue کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن اکانت ها به MCC

گفتیم که اکانت منیجر گوگل ادز یا همان MCC یک اکانت جامع تبلیغ در گوگل است که می توانید با لینک کردن سایر اکانت های گوگل ادز خود به آن، زمان کمتری را صرف مدیریت اکانت ها و کمپین های خود کنید.

اما لینک کردن اکانت های گوگل ادز به اکانت منیجر به چه صورت انجام می شود؟

برای انجام این کار، کافیست در اکانت منیجر مورد نظر، در سطح اکانت بر روی گزینه + کلیک کنید. لینک کردن اکانت ها به MCC به دو روش انجام می شود.نحوه اضافه کردن اکانت ها به MCC

 1. ساخت اکانت توسط خود :MCC در این حالت اکانت مورد نظر پس از ساخت به صورت خودکار به اکانت منیجر شما اضافه می شود. برای انجام این کار کافیست بر روی گزینه Create new account کلیک کنید و سپس به ساخت اکانت اقدام کنید. اکانت مورد نظر پس از ساخته شدن به MCC شما لینک می شود.
 1. لینک کردن اکانتی که قبلاً ساخته شده به MCC: این مورد برای زمانی مناسب است که شما قبلاً یک یا چندین اکانت گوگل ادز با جیمیل های مختلف (یا حتی مشابه) ساخته اید و حالا تصمیم دارید اکانت های ساخته شده را در یک اکانت واحد جمع آوری کنید. در این حالت بر روی گزینه Link existing account کلیک کرده. در باکس موجود آیدی اکانت یا اکانت های مورد نظر را وارد کنید. (هر آیدی در یک خط)Enter-account-ID-in-MCC

پس از این کار، برای جیمیل اکانت های مورد نظر یک پیغام ارسال می شود که در صورت تأیید، اکانت های مورد نظر به اکانت منیجر لینک می شوند.

سخن آخر

اکانت منیجر گوگل بهترین گزینه برای فریلنسر ها و یا آژانس های تبلیغاتی است که تعداد زیادی اکانت گوگل ادز را مدیریت می کنند. با استفاده از اکانت MCC گوگل ادز دیگر نیازی نیست برای مدیریت هر اکانت وارد جیمل های مختلف شوید و می توانید تمام اکانت ها و کمپین های خود را از طریق وارد شدن به یک اکانت مشاهده کنید. این موضوع علاوه بر صرفه جویی در وقت شما، امکان بررسی کلی اکانت ها و مقایسه عملکرد آن ها با یکدیگر را در اختیار شما می گذارد. جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *