جلوگیری از کلیک ‌های فیک توسط ریمارکتینگ در گوگل ادز

جلوگیری از کلیک ‌های فیک توسط ریمارکتینگ

پیش از این در مقاله ریمارکتینگ در گوگل ادز با مزایای این روش از تبلیغات در گوگل آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم به معرفی روشی برای جلوگیری از کلیک ‌های فیک توسط ریمارکتینگ در گوگل ادز بپردازیم.

اگر تا به حال تجربه تبلیغات گوگل ادوردز را داشته اید، به احتمال بسیار با مشکل کلیک ‌های فیک و هرز رو به ‌رو شده‌اید و این مسئله باعث هدر رفتن بودجه تبلیغاتی شما شده است. از مزایای خوب ریمارکتینگ در گوگل ادز جلوگیری از نمایش تبلیغات به افرادی است که قبلاً یک بار روی تبلیغ شما کلیک کرده‌ و وارد سایت شما شده ‌اند. در ادامه با روش جلوگیری از این نوع کلیک ‌ها به وسیله ریمارکتینگ آشنا خواهید شد.

ریمارکتینگ چگونه باعث جلوگیری از کلیک های فیک در تبلیغات گوگل می شود؟

در گوگل ادز شما این امکان را دارید که بازدید کنندگان سایت خود را دسته‌ بندی کنید، به عنوان مثال شما می توانید یک لیست از افرادی که از یک خدمت یا محصول خاص بازدید کرده ‌اند یا افرادی که محصول خاصی را از سایت شما خریداری کرده‌ اند، ایجاد کنید. پس از ساختن لیست مورد نظرتان حالا می ‌توانید تعیین کنید که تبلیغات شما به کدام دسته از بازدید کنندگان نمایش داده شود. مثلاً تبلیغات شما می تواند فقط به افرادی نمایش داده شود که قبلاً از سایت شما خرید کرده ‌اند.

 برای این کار کافیست وارد قسمت Audiences در بخش تنظیمات شده و لیستی را که از قبل آماده کرده ‌اید را انتخاب کنید و به کمپین ادز خود اضافه کنید.

همچنین این امکان نیز وجود دارد که شما تعیین کنید تبلیغات شما برای یک لیست از مخاطبان نمایش داده نشود.

به عنوان مثال شما تخفیفی را برای مشتریان جدید خود تعیین کرده اید و می‌خواهید تبلیغات شما به افرادی که قبلاً عضو سایت شما شده‌ اند نمایش داده نشود و تبلیغات شما فقط به مخاطبان جدید نمایش داده شود. برای این کار می توانید از قسمت Audiences لیست اعضای سایت را که از قبل تهیه کرده‌ ایم Exclude کنید.

آموزش حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگ

جهت حذف کلیک‌های فیک گوگل ادز با استفاده از ریمارکتیگ تنها کافیست:

از منوی بالای صفحه قسمت Tools & Setting را انتخاب کرده و وارد Audience Manager شوید.

سپس روی گزینه Set Up an Audience Source کلیک کنید.

مرحله 2 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگدر این قسمت امکان گرفتن دیتا از طریق ابزار گوگل آنالیتیکس و همچنین تگ گوگل ادز وجود دارد که ما از روش تگ گوگل ادز استفاده می‌کنیم.

روی گزینه Set Up Tag کلیک کنید، یا در قسمت Google Ads Tag بر روی گزینه Edit Source کلیک کنید.

مرحله 3 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگدر صفحه جدیدی که باز می شود، از آنجایی که قصد داریم اطلاعات عمومی تمامی بازدیدهای سایت را مشاهده کنیم، گزینه اول را انتخاب می کنیم و سپس بر روی گزینه Save and continue کلیک می کنیم.

سپس در منو باز شده گزینه Use Google Tag Manager را انتخاب کنید.

مرحله 4 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگپس از دریافت تگ گوگل لازم است آن را در سایت خودمان قرار دهیم تا داده ‌های جمع ‌آوری شده از سایت را به گوگل ادز ارسال کند.

برای این کار دو روش وجود دارد، یک روش قرار دادن مستقیم تگ بر روی سایت و روش دوم استفاده از ابزار گوگل تگ منیجر است، که ما روش دوم را انتخاب می کنیم.

برای اضافه کردن تگ ریمارکتینگ گوگل ادز، به گوگل تگ منیجر، ابتدا وارد گوگل تگ منیجر شده، به بخش تگ رفته و روی گزینه New کلیک می ‌کنیم. سپس از قسمت Tag Configuration و از بخش قالب ‌های آماده تگ منیجر Google Ads Remarketing را انتخاب می‌کنیم.

مرحله 5 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگدر این قسمت Conversion ID که قبلاً گوگل ادز در اختیارمان قرار داده را وارد می‌کنیم.

مرحله 6 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگسپس در قسمت Triggering گزینه All Pages را انتخاب کرده تا داده ‌های مربوط به بازدیدکنند گان همه صفحات جمع ‌آوری شود.

مرحله 7 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگدر آخر تگ را Save کرده و Publish می‌کنیم.

پس از اتمام تنظیمات دو لیست مخاطبان به ریمارکتینگ لیست شما اضافه خواهد شد که با زدن + می‌توانید لیست‌های دلخواه خود را اضافه کنید.

مرحله 8 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگپس از گذشت چند روز می‌توانید دیتای جمع ‌آوری شده از سایت خود را در قسمت Audience Source مشاهده کنید.

حالا برای جلوگیری از کلیک ‌های فیک لازم است نمایش تبلیغات خود را برای افرادی که قبلاً وارد سایت ما شده ‌اند را متوقف کنیم. برای این کار وارد کمپین خود شده و از منوی Audiences گزینه Exclusions Add را انتخاب می‌کنیم.

مرحله 9 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگسپس روی دکمه + کلیک کرده و از تب Browse گزینه آخر و بعد از آن لیست خود را انتخاب کرده و آن را Seve می‌ کنیم.

مرحله 10 حذف کلیک های فیک با ریمارکتینگکار تمام است و تبلیغات شما به مخاطبانی که در لیست انتخابی شما وجود دارند نمایش داده نخواهد شد. اگر بخواهید که تبلیغات شما برای افرادی که در لیست Exclude وجود دارند هفته ‌ای یک ‌بار نمایش داده شود می‌توانید در هنگام ساخت لیست خود در مقدار Membership Duration عدد 7 را وارد کنید.

سخن آخر

در این مقاله تلاش شد تا یکی از مفیدترین و کاربردی‌ ترین روش های جلوگیری از کلیک های فیک توسط ریمارکتینگ گوگل ادز به شما آموزش داده شود تا با استفاده از آن از هدر رفتن بودجه تبلیغاتی خود جلوگیری کنید.

تیم کارشناسان تبلیغات گوگل فامین ادز، تمام روش‌های مؤثر در جلوگیری از کلیک ‌های فیک در تبلیغات را بکار می‌گیرند تا تعرفه گوگل ادز برای شما در بهینه ‌ترین شکل خود مصرف شود و بالاترین بازدهی را از تبلیغات خود کسب کنید. برای مشاوره رایگان شروع تبلیغات خود با ما تماس بگیرید.

همچنین اگر تجربه استفاده از ریمارکتینگ در گوگل ادز را داشته اید، از تجربه خود و مزایای استفاده از آن برایمان بنویسید و یا سوالات خود را انتهای همین مقاله از ما بپرسید. منتظر نظرات و پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *