کارشناس سئو کیست و چه مسئولیت‌ هایی دارد؟ 

کارشناس سئو

در دنیای امروزی با پیشروی تبلیغات کسب‌ و کار ها به سمت فضای دیجیتال و تبلیغات خدمات و محصولات به‌ صورت آنلاین، روش‌ های بسیار گوناگونی جهت افزایش تعداد بازدیدکنندگان از سایت و همچنین تبدیل بیشتر کاربران به مشتریان به‌ وجود آمده است که یکی از بهترین و موفق‌ترین این روش‌ ها، بدون شک سئو سایت است.

سئو به‌ معنای بهینه‌ سازی سایت است و در آن کارشناسان سئو با بهره گیری از یک استراتژی از پیش تعیین شده سبب افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل در کلمات کلیدی تعیین شده می شوند. به همین جهت سایت، بازدیدکنندگان بیشتری خواهد داشت که در نتیجه آن فروش محصولات و ارائه خدمات نیز افزایش می ‌یابد.

حال برای بسیاری این سوال مطرح است که کارشناس سئو در واقع به چه شخصی گفته می ‌شود و چه وظایفی را در بهبود عملکرد سایت بر عهده دارد. برای دریافت پاسخ خود بهتر است که در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کارشناس سئو کیست؟ 

کارشناس سئو و یا سئوکار در واقع به فردی گفته می ‌شود که سایت‌ های در اختیار خود را برای کسب بالاترین رتبه در نتایج جستجو و همچنین دریافت ترافیک بیشتر از موتور جستجو بهینه‌ سازی می ‌کند. در واقع متخصص سئو به فردی گفته می ‌شود که با آخرین تکنیک‌ های سئو و بهینه‌ سازی سایت آشنایی داشته و با بهره‌گیری از آن ها، رتبه سایت را در صفحات جستجو گوگل بالا برده تا ترافیک بیشتری از گوگل دریافت کند و سبب افزایش بازدیدکنندگان سایت شود.

خصوصیات و ویژگی‌ های کارشناس سئو 

شخص سئوکار، باید تمامی آموزش‌ های لازم در رابطه با چگونگی بهینه سازی سایت و دریافت بهترین نتایج را گذرانده و قادر به انجام کار با به روزترین و جدیدترین تکنیک‌ های سئو بوده تا بتواند ترافیک بهتری را از گوگل دریافت کرده و در مدت زمان تعیین‌ شده، بهترین نتیجه را برای سایت به دست آورد.

در واقع فرد سئو کار باید علم و دانش روز در این زمینه را داشته و با مهارت‌ هایی چون تولید محتوا، تدوین استراتژی بک لینک، تجزیه‌ و تحلیل سایت، بررسی مشکلات فنی سایت و… بتواند سبب بهبود عملکرد سایت شده و آن را در بالاترین رتبه در صفحات جستجو قرار دهد.

استفاده از تکنیک‌ های سئو جهت بهینه‌ سازی سایت توسط سئوکار، احتیاج به زمان داشته و بر خلاف تصور برخی از افراد که گمان می ‌کنند در مدت زمانی بسیار کوتاهی می ‌توانند با استفاده از سئو، سایت خود را در بهترین جایگاه در نتایج جستجو قرار دهند، انجام سئو نیاز به زمان داشته و برای دریافت نتیجه بهتر باید اندکی صبر و تحمل نمایید.

از دیگر ویژگی‌ های یک سئوکار می ‌توان به عملکرد هوشمند، پیگیری مداوم و توجه بسیار بالا، آشنایی با زبان انگلیسی، توانایی و قابلیت استفاده از تمامی ابزار های سئو و همچنین صبر و تحمل بسیار بالا اشاره کرد.

وظیفه کارشناس سئو چیست؟ 

با توجه به اینکه سئو کار کیست و چه ویژگی‌ هایی را داراست، این شخص وظایفی را نیز برای بهینه‌ سازی سایت برعهده دارد که با انجام درست وظایف خود طبق قوانین ارائه‌ شده توسط گوگل، می‌ تواند در مدت زمان تعیین‌ شده، سایت را به‌ خوبی تجزیه‌ و تحلیل کرده و بهترین نتیجه را در کسب رتبه آن به دست آورد. به‌ طور کلی وظیفه اصلی کارشناس سئو، استفاده از بهترین کلمات کلیدی و تجزیه‌ و تحلیل سایت جهت ارتقاء رتبه سایت در صفحات جستجوگر است.

از جمله وظایف اصلی متخصص سئو می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تولید محتوای مناسب

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظایف شخص سئوکار، تولید محتوای بسیار کامل و کاربردی و مطابق با نیاز کاربران است. برای بهترین تولید محتوا، کارشناسان سئو با مراجعه به سایت‌ های رقبا و همچنین وب‌ سایت های موجود در موتور جستجو و آنالیز این سایت‌ ها، بهترین محتوا را مطابق با قوانین گوگل آماده کرده و در سئو سایت خود استفاده می ‌کند.

 • انتخاب درست کلمات کلیدی

یکی از مهمترین موضوعاتی که در رابطه با تولید محتوا مطرح می شود، وجود کلمات کلیدی مناسب در محتوا است. زیرا بدون وجود کلمات کلیدی، تولید محتوا تنها به‌ صورت یک داستان بوده و ارزشی در بهینه‌ سازی سایت نخواهد داشت. بنابراین سئو کاری در بهبود سایت موفق است که از بهترین کلمات کلیدی جهت بهینه سازی سایت استفاده نمایند.

 • لینک سازی صحیح

یکی از مهمترین وظایف شخص سئو کار، افزایش ترافیک سایت و همچنین بالا بردن میزان بازدیدکنندگان از سایت است. بنابراین یک سئو کار حرفه ‌ای باید بتواند با ساخت رپورتاژ در سایت‌ های خبری، ایجاد لینک به قسمت‌ های مرتبط سایت، ایجاد بک لینک به سایت‌ های مشابه، ساخت بک لینک از ویدیو، و غیره بتواند بهینه‌ سازی سایت را برای کسب نتایج بهتر انجام دهد.

 • بهینه‌ سازی صفحات سایت جهت افزایش زمان ماندگاری کاربران در سایت

به‌ عنوان مثال شرایطی را در نظر بگیرید که در جستجو در صفحات گوگل، محصول مورد نظر و یا خدمات مورد نظر خود را پیدا کرده و روی آن کلیک می‌کنید. با وارد شدن به صفحه موردنظر، با تبلیغات و تصاویر و ویدیو های متفاوتی روبه‌رو می‌ شوید. در چنین شرایطی به دلیل شلوغی بیش‌ از حد در صفحه سایت، از گشتن به‌ دنبال محصول و یا خدمات ارائه‌ شده خودداری کرده و از سایت خارج می ‌شوید. یک سئو کار ماهر باید بتواند در چنین زمانی، نرخ پرش سایت را کاهش داده و زمان ماندن کاربر در صفحه اصلی سایت را افزایش دهد.

 • مهارت استفاده از تکنیک‌ های سئو

برای بهینه‌ سازی سایت و بالا بردن جایگاه آن در صفحات جستجو، گوگل ابزارآلات و تکنیک‌ های بسیار مناسبی را در اختیار سئو کاران قرار داده است که سئو کار با دانش و مهارت استفاده از این ابزار ها، می ‌تواند به‌ راحتی سایت را بهینه کرده و تمامی نقص‌ها و مشکلات آن را از بین ببرد.

 • توجه به بروزرسانی‌ های موتور جستجو و بررسی سایت‌ های رقبا

یکی دیگر از وظایف شخص سئو کار ماهر، این است که به‌ طور مداوم از تکنیک ها و دستورالعمل‌ های ارائه شده توسط موتور جستجوگر برای بهینه‌ سازی سایت مطلع بوده و از آن ها استفاده کند. برای این کار می ‌تواند از سایت‌ های خارجی نیز بازدید کرده که برای این کار باید کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد.

همچنین سئو کار حرفه‌ای باید به‌ طور مکرر سایت رقبا را مورد آنالیز و بررسی قرار داده و از چگونگی ترافیک سایت آن ها توسط ابزار های گوناگون آگاه شده تا بتواند از آن ها برای بهینه کردن سایت خود استفاده نماید.

 • تغییر در محتوای ساخت بک لینک ها

سئو کار حرفه‌ای پس‌ از مدتی کار برای بهینه‌ سازی یک سایت و تولید بک لینک های متفاوت با توجه به کلمات کلیدی موردنظر، متوجه می ‌شود که چه بک لینک هایی سبب افزایش مخاطبین شده و رتبه سایت را ارتقا می‌ دهد. با توجه به این شناخت، بک لینک‌ های خود را تغییر داده و در راستای افزایش جذب کاربران آن ها را تولید می‌کند.

از جمله مهارت‌ ها و قابلیت‌ هایی که یک سئو کار حرفه‌ ای باید در بهینه‌ سازی سایت بر عهده داشته باشد می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • توانایی انتخاب کلمات کلیدی مناسب جهت ارتقای سایت
 • آشنایی مختصر با CSS و HTML
 • مسلط بر تولید محتوا
 • آشنایی کامل با جدیدترین تکنیک‌ های سئو و به‌ کار گیری آن ها در بهینه‌ سازی سایت
 • استفاده از سئو فنی برای ارتقای رتبه سایت
 • مسلط به ابزار هایی چون سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس و غیره
 • شناخت کامل به بازار و مخاطبان کسب‌ و کار سایت موردنظر
 • مهارت بالا در استراتژی تولید محتوای مناسب و با کیفیت
 • تسلط کامل به مدیریت سایت و به دست آوردن بهترین نتایج در زمان تعیین‌ شده به مشتری

اگر تبلیغات کسب‌ و کار خود را در دنیای دیجیتال به‌ تازگی آغاز کرده و یا و سال‌ ها است که در دنیای اینترنت مشغول به تبلیغ محصولات و ارائه خدمات خود هستید، می ‌توانید جهت بهینه‌ سازی سایت خود و ارتقاء رتبه آن در صفحات جستجوگر گوگل، از خدمات سفارش سئو سایت مجموعه فامین ادز بهره مند شوید.

کارشناسان سئو آژانس تبلیغاتی فامین ادز قادر به استفاده از تمامی تکنیک‌ ها و ابزار های لازم جهت سئو و بهینه سازی سایت می باشند و در مدت زمان تعیین‌ شده، بهترین نتایج را جهت ارتقاء سایت شما ارائه می ‌دهند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *