وریفای اکانت گوگل ادز

وریفای اکانت گوگل ادز

همه روزه میلیاردها نفر از گوگل برای یافتن مشاغل جدید، پاسخ به سوالات یا راه حل های مفید برای مشکلات خود استفاده می کنند و گوگل ادز به بخش ارزشمندی از این تبادل برای جستجوگران و مشاغل تبدیل شده است.

متأسفانه، برخی از افراد تبلیغ دهنده در این پلتفرم تبلیغاتی، سعی کرده اند از این اعتماد متقابل سوء استفاده کنند و با تقلب به عنوان رقیب خود تبلیغ کنند و یا به عنوان سایر مشاغل آنلاین ظاهر شوند. این کلاهبرداران از مشتریان بالقوه شما سوء استفاده می کنند و می توانند اعتماد برند شما را از بین ببرند. تخمین زده شده است که تا 20٪ از تبلیغات دیجیتال در نهایت کلاهبرداری است. همچنین 49٪ از تبلیغ کنندگان، تقلب در تبلیغات را به عنوان یک نگرانی اصلی هنگام اجرای تاکتیک هایی مانند تبلیغات در گوگل گزارش می دهند.

برای جلوگیری از این نوع فریب آنلاین، گوگل در سال 2020 اعلام کرد که از تبلیغ کنندگان خود می خواهد هویت خود را برای ادامه استفاده از Google Ads تأیید کنند. اما، اکثریت قریب به اتفاق تبلیغ ‌کنندگان در گوگل ادز، هنوز حساب‌های خود را تأیید نکرده‌اند. این موضوع بیشتر به این دلیل است که Google هنوز آنها را ملزم  به این کار نکرده و یا حتی هنوز از برخی از آنها دعوت به تأیید هویت خود نکرده است.

در این راستا و برای کمک بیشتر به تبلیغ‌ کنندگان برای شروع تأیید هویت یا همان وریفای، Google اخیراً اعلام کرد که برخی از حساب‌ها می‌توانند تأیید وریفای هویت خود را زودتر ارسال کنند. در ادامه مقاله به بررسی 5 موردی می پردازیم که نشان می دهد چرا وریفای هویت شما در گوگل ادز اهمیت دارد.

تایید هویت تبلیغ کنندگان در گوگل ادز یا همان Google advertiser verification چیست؟

گوگل برای اولین بار در سال 2018 تایید هویت آگهی‌ دهنده را برای کسانی که تبلیغات سیاسی انجام می دادن معرفی کرد. اما مدتی بعد و در سال 2020 آن را با هدف افزایش شفافیت در گوگل گسترش داد. گوگل در این خصوص گفته است:

” Advertiser verification یا همان وریفای کردن اکانت ها باعث می شود درک این که چه کسی پشت آگهی های تبلیغات گوگل است برای کاربران آسان تر شود. این موضوع همچنین به کاربران کمک می‌کند هنگام استفاده از تبلیغات تصمیمات آگاهانه‌ تری بگیرند. همچنین با شناسایی افراد سودجو و محدود کردن تلاش آنها برای معرفی نادرست، به حمایت از سلامت اکوسیستم تبلیغات دیجیتال کمک می کند.

از زمان اعلام این خبر در سال 2020، بسیاری از تبلیغ‌کنندگان دعوت شده‌اند تا هویت خود را در حساب های Google Ads خود تأیید کنند. این دعوت معمولاً از طریق ایمیل یا اعلان در اکانت گوگل ادز انجام می شود و سپس 30 روز برای شروع فرآیند تایید هویت مهلت داده می شود. برای اکثر تبلیغ‌ کنندگان، این فرآیند آسان و ساده است و تکمیل آن ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد.

تکمیل زودهنگام فرآیند تأیید آگهی‌دهنده در گوگل ادوردز چیزی فراتر از پر کردن یک فرم ساده است. در طول یک سال گذشته، گوگل بی سر و صدا برخی از ویژگی ها و مزایای اضافی را برای تبلیغ کنندگان تأیید هویت شده خود ارائه کرده است. در ادامه به بررسی برخی از این مزیت ها خواهیم پرداخت.

دلایل اهمیت وریفای اکانت گوگل ادز

در اینجا پنج مزیت مهم برای تکمیل زودهنگام تأیید حساب Google Ads شما وجود دارد.

 1. افزایش اعتماد و اعتبار برای تبلیغات گوگل شما

برنامه وریفای تبلیغ کنندگان در گوگل برای برجسته کردن برند های معتبر و حذف هر گونه تقلب از SERP طراحی شده است. جستجوگران شکاک معمولا از تبلیغاتی که با آنها ناآشنا هستند و یا معاملاتی که ممکن است «بیش از حد خوب به نظر بیایند» اجتناب می کنند، حتی اگر معتبر و واقعی باشند. با تأیید هویت و تبلیغات خود در گوگل، هر زمان که تبلیغات و آگهی شما در گوگل نمایش داده می شود، کاربران می‌توانند به‌ سرعت و به راحتی صحت هویت شما را مشاهده کرده و سایر آگهی‌هایی را که در Google اجرا می‌کنید را ببینند.

این اطلاعات در SERP، با کلیک بر روی نماد 3 نقطه (یا نماد اطلاعات در تلفن همراه) قابل مشاهده است. تبلیغات در یوتیوب یا شبکه نمایش گوگل نیز دارای شفافیت مشابهی برای تبلیغ‌ کنندگان تأیید شده می باشد.

 1. افزایش اعتماد و اعتبار برای تبلیغات گوگل شمانشان های تأیید شده انحصاری در تبلیغات شما

تیک آبی دیگر فقط برای توییتر و یا انستاگرام نیست. همانطور که گوگل به تبلیغ ‌کنندگان بیشتری اجازه می‌دهد تا هویت خود را تأیید کنند، تبلیغ دهندگانی را هم که فرآیند وریفای هویت خود تکمیل کرده اند با افتخار با یک نشان جدید براق در کنار تبلیغات خود نمایش می دهد. گوگل هر دو نشان تیک آبی و طلایی را در کنار تبلیغ‌ کنندگان تأیید شده مختلف در SERP آزمایش کرده است.

این نشان‌های مخصوص تبلیغ کنندگان وریفای شده این پتانسیل را دارند که تبلیغ ‌کنندگان  را از سایر رقبا در SERP متمایز کنند، به‌ ویژه آن هایی که که به دنبال شهرت بیشتر برای برند خود هستند. این نشان‌ها برای حساب‌های تأیید شده منحصر به فرد هستند و می‌توانند مستقیماً بر عملکرد تبلیغات تأثیر بگذارند و نرخ کلیک را بهبود بخشند.

این نشان‌ها نه تنها افزودنی خوبی برای تبلیغات PPC شما هستند، بلکه می تواند به تبلیغ ‌کنندگان این فرصت را بدهد که برخی از عناوین تبلیغات فعلی خود را با عناوینی که به جستجوگران اطمینان می‌دهد جایگزین کند، همانند «سایت رسمی BRAND» و پیام‌های مشابه رایج. این عناوین اغلب به عملکرد تبلیغات شما کمک خواهد کرد.

 1. نام تجاری خود را با دارایی (افزونه) نام تجاری (business name) که فقط برای تبلیغ کنندگان تأیید شده در دسترس است برجسته تر کنید

در اواخر سال 2022، گوگل برخی از ویژگی های تبلیغاتی انحصاری را برای تبلیغ کنندگان تأیید شده اعلام کرد. از جمله این ویژگی‌ها، دارایی نام تجاری جدید است که به شما امکان می‌دهد نام کسب ‌وکارتان را به ‌طور برجسته در بالای آگهی خود نمایش دهید.

این دارایی جدید به شما امکان می دهد اعتبار تبلیغات خود را تأیید کنید و برند خود را تبلیغ کنید. Google می تواند به صورت پویا این اطلاعات را از وب سایت شما بیرون بکشد. همچنین شما می توانید دارایی نام تجاری خود را در سطح کمپین در Google Ads ارائه دهید. دارایی های مربوط به بیزینس نیم Google باید:

 • حداکثر 25 کاراکتر باشد.
 • کاملا مطابق نام دامنه یا نام قانونی کسب و کار ارائه شده در طول فرآیند وریفای باشد.
 • به طور برجسته در صفحه فرود آگهی نمایش داده شود.
 1. دارایی سفارشی شده مربوط به لوگو برای تبلیغ کنندگان تایید شده

دارایی سفارشی شده مربوط به لوگو برای تبلیغ کنندگان

دارایی لوگو که همراه با دارایی نام تجاری جدید است، یک ویژگی انحصاری برای تبلیغ کنندگان تأیید شده است. دارایی لوگوی کسب و کار، به تبلیغ ‌کنندگان تأیید شده اجازه می‌دهد یک نماد سفارشی ‌شده را در سمت چپ تبلیغات خود قرار دهند. این کار به طور موثر به تبلیغ PPC شما اجازه می دهد تا یک فاویکون بسیار شبیه به نتایج ارگانیک ارائه دهد.

سایر تبلیغات بدون دارایی لوگو به تنها دارای همان نماد کره آبی خواهند بود.

تبلیغات بدون دارایی

مانند سایر دارایی‌های تبلیغاتی Google (که قبلاً به عنوان افزونه های گوگل ادز شناخته می‌شد)، این ویژگی‌های جدید می‌توانند مستقیماً در حساب Google Ads شما پس از تکمیل فرآیند تأیید آگهی‌دهنده ایجاد شوند. در گوگل ادز، تبلیغ‌ کنندگان تأیید شده دارایی‌های مربوط به نام کسب ‌وکار و لوگو کسب ‌و کار را به‌عنوان گزینه‌های منو در قسمت “Ads and assets” خواهند داشت.

دارایی‌های مربوط به نام کسب ‌وکار و لوگو کسب ‌و کار

به یاد داشته باشید، دارایی‌های لوگوی تجاری جدید Google باید:

 • مطابق با کسب و کار تبلیغ شده باشند و برای یک نام دامنه مشخص باشند.
 • نسبت تصویر مربع (1×1) باشد.
 • وضوح بین 128×128 (حداقل) و 1200×1200 (حداکثر) باشد.
 • با هر دو حالت روشن و تاریک سازگار باشد.

در نهایت، ممکن است گوگل لوگوی شما را به صورت دارایی مربع یا دایره ای در SERP در کنار تبلیغ شما ارائه دهد. مطمئن شوید که هر محتوای مهم در لوگوی کسب و کار کوچک شما، در مرکز قرار دارد تا از قطع شدن لوگوی شما در هنگام نمایش در SERP جلوگیری شود.

 1. اولویت پشتیبانی اکانت های وریفای شده در گوگل ادز

مدیریت خط‌مشی‌های Google می‌تواند دشوار باشد، و حتی سخت ‌کوش‌ترین اکانت منیجر های PPC نیز هر از چندگاهی با Disapprove شدن تبلیغات خود از طرف گوگل مواجه می شوند. گوگل از چندین سیستم خودکار برای بررسی تبلیغات استفاده می‌کند و ممکن است گاهی اوقات در عدم تایید یا حتی اعلام ساسپندی یک حساب گوگل ادز بیش از حد مشتاق باشد. این اتفاق که گوگل به اشتباه حساب شما را به حالت تعلیق درآورده است، می‌تواند خبر مخربی باشد.

متأسفانه، سیستم‌های پشتیبانی گوگل ادز می‌تواند برای تبلیغ ‌کنندگانی که به دنبال رفع این خطاها و بازگرداندن سریع آگهی‌های خود به صورت آنلاین هستند، ضعیف عمل کند. برای مثال، پشتیبانی خودکار گوگل اعلام می کند که تبلیغ‌کنندگان «می‌توانند در عرض پنج روز کاری منتظر پاسخ باشند، اگرچه گاهی اوقات ممکن است کمی بیشتر طول بکشد».

با این حال، تبلیغ کنندگان تأیید شده ممکن است در این صف پشتیبانی یک هفته ای قرار نگیرند. چرا که اخیراً، گوگل اعلام کرده است که ممکن است برخی از تبلیغ‌کنندگانی که حساب های خود را وریفای کرده اند در سیستم پاسخگویی گوگل در اولویت باشند.

همین حالا حساب Google Ads خود را وریفای کنید.

برنامه تایید هویت آگهی‌دهندگان در گوگل ادز به گونه‌ای طراحی شده است که هم برای جستجوگران و هم برای تبلیغ‌کنندگان یک برد محسوب شود. هرچه زودتر اکانت خود را تایید کنید، می توانید اعتماد افراد بیشتری را جلب کنید و از آن طرف از مزیت های گوگل برای حساب های تایید شده بهره مند شوید.

برای شروع وریفای کردن حساب Google Ads، دستورالعمل‌های موجود در راهنمای تأیید حساب Google را در اینجا دنبال کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *